UCZESTNICY WYSTAWY

UAP:
Jędrzej Chełmiński
Karolina Pałka
Katarzyna Gauer
Joanna Marglarczyk
Katarzyna Wyrembelska
Małgorzata Myślińska

WSUS:
Agnieszka Rozmus
Katarzyna Trębasiewicz
Klaudia Zielińska
Krystyna Jankowska
Oskar Włodarek

BOGDAN WEGNER
Urodzony w 1946 roku w Czempiniu. Absolwent Liceum Plastycznego w Poznaniu. Studia w PWSSP w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni Profesora Stanisława Teisseyre w 1972 roku. Jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracuje też w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu na Wydziale Artystycznym. Malarz, pedagog. Malarstwo prezentował na kilkudziesięciu wystawach w kraju: Poznań, Gniezno, Warszawa, Szczecin, Wrocław, Radom, Mosina, Łódź, Olsztyn, Częstochowa, Bielsko-Biała, Katowice, Bydgoszcz, Zakopane i za granicą: Niemcy, Belgia, Szwecja, Francja, Słowacja, Litwa.

NATALIA WEGNER
Urodzona w1974 roku w Poznaniu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1994-1999. W 1998 r. otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 1999 r. obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Pracowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis jako asystentka w pracowniach rysunku i malarstwa prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. Obecnie jest adiunktem w XII Pracowni Rysunku prof. Ireneusza Domagały na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
W 2011 roku obroniła pracę doktorską pt. „Nokturny” i uzyskała tytuł doktora. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Wystawia w kraju i za granicą.

BOGUSŁAWA KOSZAŁKA
Studia w poznańskiej PWSSP /obecnie UA / dyplom w zakresie wychowania plastycznego oraz rysunku w pracowni prof. W. Müllera. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Doktor sztuk plastycznych
w zakresie sztuk projektowych. Prowadzi działalność dydaktyczną /1997 – 2006 Wyższa Szkoła Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis, od 2006 do chwili obecnej na Wydziale Artystycznym w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu/.
Zajmuje się głównie tkaniną unikatową, miniaturą tkacką i malarstwem.
W tkaninie stosuje drut, który w zestawieniu z innymi materiałami /pleksi, wełna stalowa, len/ tworzy unikatowe obiekty przestrzenne, istniejące na pograniczu tkaniny i rzeźby miękkiej. Całość twórczości opiera się na cytowaniu struktur pochodzących z natury. Stosowane medium nadaje im charakteru przestrzennego rysunku, który ulega ciągłej metamorfozie - tak jak sama natura do której się odnosi.
Brała udział w 9 wystawach indywidualnych i ponad 40 zbiorowych w kraju i za granicą.

JAKUB MALINOWSKI
Urodzony w 1985 roku w Trzebiatowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 2006-2011. Otrzymał stypendium Wydziału Malarstwa ASP w 2007 i 2009 roku. W 2008 roku odbył stypendium na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Klużu w Transylwanii. W 2011 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Marka Przybyła. Obecnie jest asystentem w VII Pracowni Rysunku prof. Bogdana Wegnera na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Ma na koncie kilka wystaw zbiorowych oraz dwie wystawy indywidualne - w 2012 roku w Galerii Mejskiej w Mosinie oraz w roku bieżącym w Galerii Perlegal w Poznaniu.
Bogdan Wegner,
Natalia Wegner,
Bogusława Koszałka,
Jakub Malinowski

oraz
studenci i absolwenci

UAP i WSUS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ powrót /

BOGDAN WEGNER
NATALIA WEGNER
BOGUSŁAWA KOSZAŁKA
JAKUB MALINOWSKI
Jędrzej Chełmiński
Karolina Pałka
Katarzyna Gauer
Joanna Marglarczyk
Katarzyna Wyrembelska
Małgorzata Myślińska
Agnieszka Rozmus
Katarzyna Trębasiewicz
Klaudia Zielińska
Krystyna Jankowska
Oskar Włodarek